WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Fallout 76 – nazwa mapy, system wymian i mechanika snu

Ponownie mam dla Was dawkę informacji o grze Fallout 76. Tym razem wpisy od twórców na Twitterze ujawniły, jak Bethesda rozwiązała system wymian i mechanikę snu w tym postapokaliptycznym świecie.

Zacznijmy jednak od tego, że nazwa świata w Fallout 76 wzięła się od realnego regionu stanu Wirginia w Stanach Zjednoczonych. Wieść o nazwie „Appalachia” wypłynęła do nas raczej nieoczekiwanie, bo w komentarzach pod ujawnionym screenshotem ukazującym Gitarowy Miecz (Guitar Sword). Jak się okazało, gracz nie będzie mógł zagrać na nim ballady, ale rozłupanie czerepu potworowi, a nawet innemu graczowi nie powinno stanowić dla niego jakiegoś problemu.

Z kolei system wymian zostanie rozwiązany raczej tradycyjnie, ponieważ gracze otrzymają sporą swobodę. Będą mogli ustawiać swoje własne (nieograniczone) ceny za dany przedmiot albo po prostu dawać je w prezencie za zero kapsli. To, co dzieje się z naszą postacią po opuszczeniu gry jest raczej korzystne – ta po prostu zniknie. Okazało się jednak, że wylogowanie się nie będzie równoznaczne z udawaniem się na odpoczynek, który ma przecież zapewniać nam bonusy. Czy będziemy zmuszeni patrzeć na nasza postać podczas snu? Tego nadal nie wiemy.

Sen w Falloucie jest nadal tajemnicą…

Wcześniej dowiedzieliśmy się, jak będzie np. wyglądać dzielenie XP w drużynie. Taki wysyp informacji nie jest jednak przypadkowy. Fallout 76 zadebiutuje bowiem już 14 listopada na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One. Poprzedzą go testy beta dla tych, którzy zakupili grę w przedsprzedaży.

Mechanika spania i dzielenie XP w drużynie w Fallout 76

Źródło: Wccftech
Zdjęcia: Bethesda via Wccftech