WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Fallout 76 wieloosobowym RPG z elementami surwiwalu?

Kurz po ujawnionym wczoraj teaserze gry Fallout 76 od Bethesdy jeszcze nie opadł, a już otrzymujemy przecieki, które zdecydowanie mogą nie przypaść do gustu wielu fanom serii. Odsłona skupiona na trybie wieloosobowym z elementami surwiwalu na wzór ARK: Survival Evolved? Co sądzicie?

Te przecieki zaserwował nam Jason Schreier w publikacji na łamach serwisu Kotaku. Informacje te czerpie z powiązanymi z produkcją ludźmi, którzy twierdzą, że Fallout 76 nie będzie jednoosobową grą RPG, a wieloosobowym tytułem z elementami RPG inspirowanym DayZ, czy Rustem. Według nich najnowszy projekt Bethesdy ma być eksperymentem, który to spróbuje podpiąć się pod postapokaliptyczny klimat znanej serii. Co ciekawe, swoje korzenie posiada jeszcze z czasów produkcji Fallouta 4, w którym to miał pojawić się w ramach rozbudowanego trybu multiplayer. Wyewoluował jednak na tyle, że studio zdecydowało się na stworzenie na jego bazie zupełnie nowego tytułu. Ten ma mieć pewną linię fabularną, ale będzie tworzony w ramach popularnych ostatnio grach-usług.

Te informacje są bardzo prawdopodobne z dwóch głównych powodów. Pierwszym z nich jest sama wiarygodność autora, a drugim szereg elementów, które to wskazują na pewną innowacyjność Fallouta 76. Mowa o tytule zainspirowanym Kryptą 76, która to miała otworzyć się 20 lat po zakończeniu nuklearnej wojny. Jest to naprawdę wczesna data, bo w poprzednich Falloutach odwiedzaliśmy ziemie po ponad 200 latach, w przeciągu których cywilizacja po prostu się rozwinęła. Dodajmy do tego wypowiedź bohatera z teasera – „In vault 76 our future begins” (W krypcie 76 nasza przyszłość się zaczyna) i otrzymujemy kolejne potwierdzenie powyższych informacji. Z linczowaniem Bethesdy za podpinanie się pod markę powinniśmy jednak poczekać do oficjalnych prezentacji. Te prawdopodobnie odbędą się na nadchodzących targach E3.

Źródło: Kotaku