Trudno powiedzieć dlaczego ta postapokaliptyczna hybryda gry akcji i rpg jest cieszy się aż taką popularnością, lecz fakt jest faktem – Fallout to jedna z obecnie najbardziej rozpoznawalnych marek na rynku gier komputerowych, lubiana niemalże tak bardzo jak Wiedźmin :) Na rynku pojawia się mnóstwo dodatkowych związanych z nią gadżetów – a to drukowany w 3D Pip-Boy, a to nuklearne Monopoly, a to limitowana seria jasnego piwa. Wygląda na to, że Bethesda po raz kolejny idzie za ciosem – niedługo do sklepów trafi oryginalny napój gazowany: słynna Nuka-Cola Quantum (miłośnicy gry wiedzą o którą chodzi – to ta o wiele rzadziej spotykana, świecąca niebieskawo, limitowana wersja – jedno z zadań w „trójce” wyznacza nam za cel zebranie sporej ilości jej butelek i zaręczam, quest ten nie należy do najprostszych…).

Jeśli chodzi o kwestie techniczne, to stworzenia tego „dzieła” podjęła się duża kanadyjska firma produkująca napoje, Jones Soda. Dystrybucją produktu zajmie się zaś amerykańska sieć Target, co oznacza niestety, że aby skosztować tego „pseudo-napromieniowanego” napoju, będziemy musieli poprosić o jego zakup kogoś, kto mieszka w USA. Nuka-Cola dostępna będzie w sprzedaży dokładnie od 10 listopada – tak, zgadza się, jest to również data premiery najnowszej, czwartej części gry. To raczej nie jest przypadkowa zbieżność…

Podsumowując: wszyscy ci, którzy nie załapali się na atomowe piwo, własny mini-komputerek na nadgarstku, czy też mini-bombę atomową wydającą dźwięki eksplozji mogą więc wkrótce osłodzić swoje poczucie straty radioaktywnym napojem prosto ze świata nuklearnej zagłady. Czego można chcieć więcej od życia?

[źródło i grafika: engadget.com]

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej