Wygląda na to, że pozytywne recenzje i unikalne pomysły twórców przyciągnęły do wirtualnej Montany rekordową liczbę graczy. A może to Joseph Seed przyciąga do siebie kolejne rzesze zwolenników?

Według statystyk Steam Far Cry 5 jest najpopularniejszą w historii odsłoną cyklu. Po wtorkowej premierze odnotowano grubo ponad 80 tysięcy jednocześnie aktywnych graczy wyłącznie na Steamie. Zostawia to daleko z tyłu wyniki, chociażby najlepiej wspominanego Far Cry 3 (z 23 tysiącami aktywnych użytkowników), o pozostałych częściach nawet nie mówiąc. Zagwarantowało to dziełu Ubisoftu miejsce w top 5 gier w rankingu największej platformy cyfrowej dystrybucji gier. Lepsze od niego okazały się dotychczasowi królowie popularności – PUBG, DOTA 2, CS:GO oraz Rainbow Six Siege.

Far Cry 5

Dla twórców jest to również jedna z najbardziej rozchwytywanych gier AAA z ostatnich lat. Wyniki For Honor, Ghost Recon: Wildlands, a nawet zachwalanego Assassin’s Creed: Origins prezentują sobą praktycznie połowę sukcesu Far Cry 5, w którym (w chwili pisania newsa) bawi się 54818 użytkowników. Wyłamuje się z tego jednak The Division, które przed ekranami zebrało w jednym momencie 113877 graczy. Należy przypomnieć, że wyniki odnoszą się wyłącznie do aktywności na platformie Steam. Wliczając w to 279,799 sprzedanych kopii.

Źródło: Steamvg247.comeurogamer

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!