Far Cry 5 umożliwi przejście całego trybu fabularnego i wyzwolenie obszaru Hope County w kooperacji. Razem ze znajomym będziecie mogli siać zniszczenie w stanie Montana w iście amerykańskim stylu.

Wprawdzie nadchodząca odsłona Far Cry jest i będzie przepełniona kontrowersyjnymi szczegółami, ale w przypadku oparcia rozgrywki o religijny kult nie mogło być inaczej.  Tak czy inaczej, wcielimy się w policjanta, którego zadaniem będzie powstrzymanie przywódcy owej sekty. Z pewnością nie będzie to proste, dlatego o pomocną dłoń możemy poprosić naszego znajomego, ponieważ wszystkie misje poboczne oraz całą fabułę będzie można przejść w trybie dwuosobowej kooperacji.

Po ukończeniu samouczka każdy gracz będzie w stanie dołączyć albo zaprosić kogoś do sesji po ówczesnym spersonalizowaniu postaci. Kluczowym elementem jest to, że nie będziemy ograniczani do drugiej osoby, ponieważ stan gry będzie zapisywany tylko i wyłącznie na naszym komputerze. Tylko host będzie w stanie przyjmować zadania, przez co jako jedyny zachowa postęp w grze. Natomiast gość będzie wynagradzany za pomocą pieniędzy, uzbrojenia, talentów oraz łupów. Wygląda na to, że ten system będzie działał podobnie, jak w przypadku serii Borderlands.

A czy Wy planujecie wybrać się na wycieczkę do stanu Montana? Na decyzję macie jeszcze cztery miesiące, bo premiera Far Cry 5 została wyznaczona na 27 lutego 2018 roku.

Źródło: far-cry.ubisoft.com

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!