WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Bez kategorii

FBI złapało hakerów którzy ukradli miliony wirtualnej waluty w grze FIFA

FIFA jest znana ze swojego trybu Ultimate Team, w którym gracze tworzą swoje drużyny z kart zawodników. Występują w nim dwa rodzaje walut i jedną z nich stanowią tzw. FIFA Coins, które gracze mogą zdobywać za darmo poprzez rozgrywanie spotkań. Tę samą walutę można również kupić lub sprzedać przez serwisy typu Allegro, co przyciąga potencjalnych kryminalistów. FBI zbadało teraz sprawę wielu milionów tej ukradzionej, wirtualnej waluty i aresztowało osoby, które były za to odpowiedzialne.

W miejscowości Fort Worth, w Texasie zatrzymano pana Anthony Clark, który w grupie z dżentelmenami Nicholas Castellucci, Ricky Miller i Eaton Zveare, stworzył oprogramowanie pozwalające w oszukany sposób zdobywać więcej FIFA Coins. Aplikacja uruchamiana była na specjalnie zmodyfikowanej do tego celu konsoli. Serwery Electronic Arts cały czas myślały, że wspomnieni hakerzy rozgrywali tysiące spotkań w niewyobrażalnie krótkim czasie. Zarobione w ten sposób wirtualne monety sprzedawane były na czarnym rynku w Europie oraz Chinach, a te następnie trafiały do niczego nieświadomych kupujących graczy. FBI zajęło już własności pana Clark, w skład których wchodziło jego konto bankowe z funduszem zbliżającym się do aż 3 milionów dolarów (ok. 12 milionów złotych). Takich puli nagród nie doczekały się nawet niektóre większe turnieje e-sportowe.

FBI upiekło dwie pieczenie na jednym ogniu. Jak się bowiem okazało wymienieni wcześniej panowie byli członkami grupy hakerskiej RANE Developments, będącej częścią Xbox Underground. Ta ekipa za to wykradła sporo oprogramowania oraz technicznych specyfikacji od takich korporacji jak Microsoft, Epic Games, Activision czy Valve.

źródło: hotforsecurity.bitdefender.com | zdjęcie: digitaltrends.com