WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

FIFA 19 numerem jeden w Wielkiej Brytanii, ale sprzedaż zawodzi

Pojawiły się nowe wyniki sprzedaży gier w Wielkiej Brytanii. FIFA 19 zdominowała tamtejszy rynek, jest jednak jedno „ale”…

Jak co roku, kolejna FIFA zdobywa szczyt listy sprzedaży w Wielkiej Brytanii. Najnowsze wyniki z poprzedniego tygodnia tylko potwierdzają to stałe i niezmienne wydarzenie. Tym razem jednak nastąpiła pewna „drobna” zmiana. Zanim jednak o niej – spójrzmy, jak prezentuje się lista dziesięciu najchętniej kupowanych gier w zeszłym tygodniu. Spider-Man i Shadow of the Tomb Raider wciąż mocno trzymają się podium!

  1. FIFA 19
  2. Spider-Man
  3. Shadow of the Tomb Raider
  4. Crash Bandicoot: N.Sane Trilogy
  5. Grand Theft Auto V
  6. Mario Kart 8: Deluxe
  7. The Elder Scrolls Onlie
  8. NBA 2K18
  9. Valkyria Chronicles IV
  10. Minecraft: Xbox Edition

To, co na pierwszy rzut oka może wyglądać dla włodarzy Electronic Arts przerażająco jest to, że sprzedaż FIFY 19 jest o 25 procent niższa, niż FIFY 18 w analogicznym okresie. Powstaje teraz pytanie – co się stało? Odpowiedzi możemy szukać w szczegółach danych sprzedażowych. Te, które są dla nas dostępne, obejmują tylko i wyłącznie sprzedaż wersji pudełkowych. Istnieją zatem dwie opcje. Pierwsza – gra po prostu nie miała w tym roku wzięcia. Druga, bardziej prawdopodobna – cyfrowe wersje gier stanowią o wiele większy procent sprzedaży, niż może się wydawać.

Streamowanie muzyki przynosi najwięcej dochodów w branży

Źródło: n4g.com