WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Film Czarna Pantera z ogromnymi wynikami finansowymi

Sześć miesięcy po premierze filmu Czarna Pantera przekroczył on pewien kamień milowy dotyczący zarobków. Jest to trzeci film, który przekroczył 700 milionów dolarów w amerykańskim box office.

Pozostałe dwa filmy, którym udało się to osiągnąć, to Gwiezdne Wojny: Przebudzenie mocy (933,3 miliona dolarów) oraz Avatar (760,5 miliona dolarów). Czarna Pantera zarobiła łącznie 1,346 miliardów dolarów na całym świecie. Co ciekawe, nowi Avengersi są pod tym względem lepsi – zarobili 2,04 miliarda dolarów na świecie, ale w swoim kraju nie osiągnęli tak dużego pułapu. W tym roku na całym świecie tylko cztery filmy przekroczyły miliard dolarów zarobków: Avengers Infinity War, Czarna Pantera, ostatni Jurassic World (1,240 miliardów) oraz Iniemamocni 2 (1,002 miliarda).

Póki co kontynuacja filmu nie została ogłoszona, ale po takich zyskach z pewnością powstanie następna część. Miejmy nadzieję, że Ryan Coogler powróci aby zająć się stworzeniem kontynuacji. Marvel Studios deklaruje, że ma na nią pomysły więc możemy tylko oczekiwać zapowiedzi następnej części.

Źródło: https://www.cbr.com/