WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Po filmie Logan, Patrick Stewart kończy z X-Men

Od dawna wiemy już, że Logan będzie ostatnią okazją dla Hugh Jackmana, aby wcielić się w legendarną postać ze świata X-Men – Wolverine’a. Teraz potwierdzono, jaki inny aktor pożegna się z franczyzą po 17 latach. 

A jest nim Patrick Stewart, znany z roli Profesora X od pierwszego filmu X-Men z 2000 roku. Aktor zapoznał media z tym ogłoszeniem podczas SiriusXM Town Hall, gdzie można było znaleźć również samego Hugh Jackmana i reżysera nadchodzącego filmu Logan – Jamesa Mangolda. Stewart wspomniał nawet, że całej trójce udało się obejrzeć film w zeszłym tygodniu w Berlinie i poruszyło ich to do łez.

Po zakończeniu filmu mieliśmy pojawić się na scenie, ale dopiero po przeleceniu wszystkich napisów. Mieliśmy więc trochę czasu, aby posiedzieć i to wszystko przemyśleć i dotarło do mnie, że nie jestem w stanie sobie wyobrazić lepszego, bardziej idealnego, wrażliwego, emocjonalnego, piękniejszego sposobu, aby powiedzieć au revoir do Charlesa Xaviera niż zrobił to ten film. Dlatego też powiedział Hugh tego samego wieczoru „Też z tym kończę. Już po wszystkim”.

Wraz z Hugh Jackmanem, Patrick Stewart pozostawał jednym z nielicznych elementów, które od 2000 roku nie zostały naruszone w świecie X-Men. W „młodszym” uniwersum X-Men rolę Charlesa Xaviera odgrywa James McAvoy, który wystąpił już w tym charakterze w kilku ostatnich filmach serii.

Przyszłość świata X-Men stoi teraz pod znakiem zapytania – oto odchodzą jego dwa filary, poprzednia część X-Men: Apocalypse nie spotkała się z gorącym przyjęciem, a włodarze ze studia Fox powoli przenoszą ciężar za utrzymywanie franczyzy w stronę Deadpoola. Cieszy Was taki obrót spraw?

źródło: theverge.com | zdjęcie: nerdreactor.com