Nie powinno nikogo dziwić, że gry potrzebują coraz więcej przestrzeni dyskowej. Często same tekstury 4K potrzebują mnóstwo miejsca. Obecnie gry zajmują około 50 GB. Jednakże najnowsza wersja Final Fantasy dla PC przebiją tą wartość wielokrotnie.

Okazuje się, że gra będzie potrzebowała aż 170 GB wolnej przestrzeni. Wynika to z faktu, że będzie ona posiadała wcześniej wymienione tekstury 4K, Dolby Atmos, zaawansowaną symulację włosów, realistyczną trawę, symulację pożarów oraz dymów oraz wysokiej jakości cienie. Gra będzie tworzona przy wykorzystaniu Nvidia GameWorks co może działać na plus ale także na minus.

A co z rekomendowanymi wymaganiami? Według Square Enix zalecana specyfikacja to procesor Core i7 3770 albo Ryzen 7 1700, 16 GB pamięci RAM oraz GTX 1080 Ti. Taka konfiguracja prawdopodobnie jednak będzie potrzebna do uruchomienia gry na maksymalnych detalach a nie będzie to zalecana. Nie wyobrażam sobie, jeśli byłaby to rekomendowana konfiguracja, co potrzebne by było do startu gry na ultra detalach. Tak czy siak zapowiada się, że Final Fantasy XV będzie idealnym benchmarkiem do testów grafik.

Źródło: https://www.eteknix.com/

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!