WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Final Fantasy XV trafi wreszcie na PC

Seria Final Fantasy jest jedną z najlepiej sprzedających się na świecie. Sprzedano już ponad 135 milionów gier! Najnowsza odsłona, wersja XV, była dotąd obecna tylko na konsolach. Okazuje się jednak, że trafi ona w 2018 roku na komputery osobiste.

Gra będzie nosiła nazwę Final Fantasy XV Windows Edition i będzie ona posiadała najnowocześniejsze efekty graficzne jak i oferowała pełną obsługę narzędzi Nvidia. W grze zostanie wykorzystany silnik Luminous Engine, który w połączeniu z Nvidia GameWorks oraz innymi technikami ma pozwolić na stworzenie gry idealne. FF XV ma obsługiwać rozdzielczości 4K i 8K praz HDR10. Skoro firma tworząca grę współpracuje z Nvidią to należy się spodziewać także współpracy z Nvidia Experience oraz Ansel. Hajime Tabata, reżyser gry Final Fantasy XV, mówi:

Z pomocą firmy NVIDIA tworzymy wspaniały spektakl audiowizualny, jakim jest FINAL FANTASY XV WINDOWS EDITION. To oprawa godna tej znanej i lubianej serii. NVIDIA nieustannie wprowadza innowacyjne rozwiązania, co jest korzystne zarówno dla graczy jak i twórców gier.

Rev Lebaredian, wiceprezes ds. GameWorks w firmie NVIDIA, dodaje:

Naszym celem jest pomaganie deweloperom w dostarczaniu graczom jak najlepszych doświadczeń poprzez nieustanne podwyższanie pułapu jakości w grafice i technologii symulowania fizyki. Nasz proces jest dostosowany do środowisk produkcyjnych. Dzięki niemu zapewniamy wsparcie z zakresu wiedzy specjalistycznej, które czyni GameWorks  praktycznym rozwiązaniem dla twórców gier.

Dokładna data premiery gry jest nieznana, jednakże na pewno będzie to 2018 rok. Pozostaje nam tylko czekać na dalsze informacje na jej temat.

Źródło: Materiały prasowe