WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Finał Zabójczych Maszyn daje możliwość kontynuacji

Post-apokaliptyczny film Zabójcze Maszyny opowiada tragiczną podróż Hester Shaw, która próbuje dokonać zemsty na zabójcy swojej matki. Po drodze dołącza do niej londyński wyrzutek Tom, Anna Fang i Liga Antymobilistów. W rezultacie by dokonać zemsty, bohaterka musi zatrzymać drapieżny Londyn. Recenzję filmu możecie przeczytać tutaj, a teraz skupmy się, jak finał Zabójczych Maszyn pozwala na kontynuację.

Finał Zabójczych Maszyn przedstawia kapitulację Londynu po nieudanym ataku na Wielki Mur broniący ogromnego miasta Antymobilistów. Kiedy Hester i Tom wyruszają w romantyczna podróż by zwiedzić świat, Liga przyjmuje uchodźców z drapieżnego miasta. Oczywiście, wiele osób zwróciło uwagę na naiwne zakończenie filmu. Londyńczycy chwilę wcześniej pałali rządzą zniszczenia, a tu nagle są pokorni i chcą bezpiecznego życia w osiadłym mieście. Jednak patrząc na finał Zabójczych Maszyn pod względem kontynuacji, można trochę zmienić zdanie.

Działania za Murem

Finał Zabójczych Maszyn daje możliwość kontynuacji

Pierwszy wariant jest prosty i nieskomplikowany. Sequel będzie opowiadał o nowym społeczeństwie, odbudowie Muru i aklimatyzacji Londyńczyków w osiadłym mieście. Miejmy nadzieję, że raczej twórcy obiorą inną drogę. Ciekawym tematem byliby sami londyńczycy, którzy mimo zamieszkania na terenie Ligi nadal pozostają lojalni idei mobilnych miast. Lojaliści służyliby jako szpiedzy i dywersanci na wrogim terenie. Ich celem byłoby zniszczenie Ligi od środka.

Inne miasta

Finał Zabójczych Maszyn daje możliwość kontynuacji

Możliwe też, że akcja kontynuacji Zabójczych Maszyn skupi się na innych mobilnych miastach takich jak Archangielsk. Był on wspomniany w filmie jako miasto wyjątkowo okrutne i wspierające niewolnictwo. Sama Anna Fang była tam uwięziona. Archangielsk jest o wiele gorszy niż Londyn. To poruszający się po śniegu i suchym lądzie kolos, stolica niewolnictwa i ewentualny sprzymierzeniec lojalistów.

W książkowej kontynuacji ważną rolę odgrywa też Anchorage. Podczas swojej podróży Hester i Tom docierają do niego, gdzie zostają pojmani pod zarzutem kradzieży statku Anny. Gdy wszystko się wyjaśniło bohaterowie wyruszają w głąb Ameryki, by znaleźć coś, co pomoże w walce z drapieżnymi miastami. Takie badania w sequelu mogłyby przybliżyć 60-minutową wojnę, a także okoliczności jej wybuchu.

Finał Zabójczych Maszyn daje możliwość kontynuacji

Na razie nie wiadomo czy w ogóle powstanie sequel Zabójczych Maszyn. Jego światowa premiera miała miejsce 5 grudnia, a boxoffice na razie wynosi niewiele ponad 18 mln dolarów. Przy budżecie 100 mln dolarów to bardzo słaby wynik. Jednak jeśli jakimś cudem kontynuacja powstanie, to finał Zabójczych Maszyn daje pole do popisu.

Czytaj też: Nowy zwiastun Godzilla: King of the Monsters. Z kim zmierzy się legendarny potwór?

Źródło: cbr.com