WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Finały letnich rozgrywek League of Legends European Masters 2018 odbędą się w Polsce

ESL rozpoczyna właśnie cykl turniejów League of Legends. Wiosenna odsłona wystartowała już kilka dni temu. 26 zespołów staje do walki o nagrody z puli wynoszącej 150 tysięcy euro a ich zmagania komentowane są w wielu językach.

14-17 kwietnia to termin fazy grupowej a 19-22 kwietnia odbędzie się faza pucharowa. Finały będą miały miejsce 29 kwietnia w Leicester. Istotną rolę w tym turnieju odegra Polska. Drużyny z naszego kraju mogą dostać się do tych rozgrywek a finały edycji letniej odbędą się w Polsce. James Dean, UK Managing Director w ESL, mówi:

Cieszymy się, że nasza współpraca z Riot Games jest kontynuowana dzięki projektowi League of Legends European Masters. Dzięki organizowaniu ESL Premiership w League of Legends, doskonale wiemy, jak wysokiego poziomu możemy się spodziewać. W wiosennym splicie fani będą mogli zobaczyć w akcji wiele „wschodzących gwiazd” europejskiej sceny. Chcemy zapewnić kibicom jak największe emocje, a samym zawodnikom dać jeszcze więcej możliwości dalszego rozwoju.

Burmistrz miasta Leicester, Peter Soulsby, dodaje:

Leicester jest utożsamiane z kreatywnością i innowacyjnością, dlatego cieszę się, że miasto staje się częścią tak szybko rosnącego rynku esportowego. Mam nadzieję, że fani, którzy tłumnie zgromadzą się w Haymarket Theatre, będą czerpać radość z rywalizacji. Już nie możemy się doczekać, aby powitać ich w Leicester!

Więcej informacji na temat rozgrywek możecie znaleźć pod tym linkiem.

Źródło: Materiały prasowe