WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Finały ligi ESL odbędą się w Danii

ESL Pro League to jedno z największych wydarzeń dla graczy, którego 6 edycja zacznie się już 22 sierpnia. Znamy już miejsce finałów – będzie to Dania a dokładnie Odenese.

Po raz pierwszy w historii finały będą miały miejsce w Skandynawii. Odbędą się one w terminie 8 do 10 grudnia. Pula nagród wynosi aż milion dolarów więc 12 drużyn, CS:GO które wezmą w nim udział, będą miały o co walczyć. Dużą część meczy odbędzie się w Sparekassen Fyn Arena. Jak to zwykle bywa przy tego typu wydarzeniach, obok meczy będą odbywały się gamingowe targi. Aby wziąć udział w finałach należy początkowo przejść fazy online, które wyłonią najlepsze drużyny. Ken Hershman, komisarz i przewodniczący zarządu WESA, komentuje:

Cieszymy się na myśl o organizacji finałów ESL Pro League, wraz z gamingowymi targami, w zupełnie nowym miejscu. Tegoroczne finały Pro League odbywają się w dwóch niesamowitych miejscach, w których fani znani są ze swojej pasji do esportu, a w szczególności do CS:GO. Ten rok dla całej ligi jest naprawdę ekscytujący.

Z tego wydarzenia cieszy się także burmistrz miasta Odenese. Mówi on:

Bycie gospodarzem jednego z najważniejszych esportowych wydarzeń to świetna okazja do zaprezentowania publice z całego świata miasta Odense. W naszym mieście esport od dłuższego czasu jest integralną częścią rozumienia sportu i idealnie pasuje do obszarów biznesowych, na których się skupiamy. Poprzez to wydarzenie możemy promować Odense jako miasto chcące tworzyć miejsca pracy w obszarach związanych m.in. z dronami, branżą IT i naszą międzynarodową grupą Odense Robotics.

ESL jest jednym z większych wydarzeń esportowych. Od pierwszej edycji obejrzano ponad 75 milionów godzin materiałów a także odtworzono je 280 milionów razy. Sprzedaż biletów na finały zacznie się 11 sierpnia o godzinie 11.

Źródło: Materiały prasowe