WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Firaxis Games, twórcy serii Cywilizacja planują coś nowego

Jeśli informacje o postępowaniu i planach studiów będą nam serwowane w taki sposób, to na reszcie uwolnimy się od niepotwierdzonych przecieków i plotek. Tym razem GamesIndustry w wywiadzie uzyskało informacje o nowej serii studia Firaxis Games.

Co prawda w rozmowie nie wziął udziału szef Firaxis Games, ale i tak ta wieść jest całkiem prawdopodobna. Na kilka pytań odpowiedział David Ismailer, szef 2K Games Inc., czyli wydawcy „opiekującego się studiem”. Ujawnił, że gry dla jego firmy są czymś w rodzaju parku rozrywki. „Nasze gry budujemy, jak park rozgrywki.” – powiedział. „Potrzebujemy więc żyjących wydarzeń, zawartości popremierowej tak, aby utrzymać klienta zachęconego produkcją już po pierwszym zapoznaniu się z grą.” Jednak pomimo wielu pomysłów problemem okazują się zasoby. Tych wydawca posiada za mało, żeby „w szybszym tempie powiększać swoje portfolio”.

Firaxis Games

Ostatecznie padło pytanie o posiadane IP, co nakierowało rozmowę na studio Firaxis Games. W jego przypadku stwierdził, że „Stworzyliśmy Cywilizację, potem XCOM i teraz mamy nadzieję, że dodamy coś jeszcze do tego portfolio”. Dla mnie to wręcz idealna nowina, jeśli sięgnę pamięcią wstecz i przywołam na myśli setki godzin w serii „Cywilizacja”. Jeśli Firaxis zdecydowałoby się na kolejną strategię, ale z innymi mechanikami i ogólnym zamysłem, to mam wrażenie, że z miejsca kupią sobie grono oddanych fanów. Jednak nad czym tak naprawdę pracują? Wydawać by się mogło, że rozwojem Cywilizacji VI, ale głównego projektu pewnie nie poznamy za prędko.

Źródło: GamesIndustry