WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Firma Apple opatentowała kompatybilne z iPhonem gogle wirtualnej rzeczywistości

Technologia rzeczywistość wirtualnej gwałtownie się rozwija dzięki walce o klientów, która toczy się między dwoma firmami: Oculus VR i HTC. Firma Oculus VR, wykupiona przez Facebook Inc., ma w swojej ofercie montowane na głowę gogle z wyświetlaczem o nazwie Rift, podczas gdy HTC może się pochwalić podobnym produktem o nazwie Vive VR.

Niedługo do gry przyłączy się firma Sony wypuszczając na rynek headset PlayStation VR w październiku tego roku. Później można się spodziewać również firmy Apple, która niedawno zdobyła patent za ,,Head-Mounted Display Apparatus For Retaining A Portable Electronic Device With Display.” czyli montowany na głowę wyświetlacz współpracujący z elektronicznymi urządzeniami przenośnym.

Screen-Shot-2016-08-31-at-2.29.41-PM

Patent ten opisuje zamontowany na głowie wyświetlacz, który może być sparowany ze smartfonem od Apple. Będzie on zawierać wbudowane słuchawki , złącze, które umożliwi połączenie dwóch urządzeń , takie jak okulary lub niestandardowe soczewki .

Wynalazek Apple wykazuje wiele podobieństw do Samsung Gear VR. Oba te urządzenia różnią się od innych mobilnych HMDS Google, gdyż telefon komórkowy i urządzenie może być bezpośrednio połączone. Technologia umożliwiająca to to główny powód dla którego Apple jest zainteresowane ochroną tego patentu.

Screen-Shot-2016-08-31-at-1.47.20-PM

Jednak patent ten nie musi wcale oznaczać, że produkt niedługo trafi na rynek, jest to pewne zabezpieczenie jeśli firma Apple zdecyduje się stworzenie systemu wirtualnej rzeczywistości. Możliwe, że kiedyś pojawi się tego typu urządzenie ściśle współpracujące z iPhonem.

Źródło: http://uploadvr.com/