WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Firma Corsair może zostać przejęta

Corsair to dosyć znany producent sprzętu komputerowego – nawet ostatnio na łamach WhatNext pojawił się test jego dysku SSD. Jednakże nawet i tak znana firma może zostać przejęta. Zgodnie z Reuters, firma EagleTree Capital jest na późnym etapie dyskusji na ten temat.

Corsair swego czasu dominował na rynku pamięci. Po tych sukcesach udało mu się rozszerzyć asortyment o sprzęt gamingowy, zasilacze, dyski SSD czy krzesła. Według odpowiednich źródeł, firma aktualnie jest warta ponad 500 milionów dolarów.

Coi

Rynek gier wideo w zeszłym roku był warty około 30,4 miliarda dolarów co sprawia, że marki takie jak Corsair są bardzo atrakcyjne. Główny konkurent firmy, Razer, ma później w tym roku ogłosić wycenę na poziomie 3 miliardów dolarów. EagleTree Capital ma przejąć firmę za wartość 9-10 krotnego zysku operacyjnego (55 milionów dolarów). Szacuje się, że może to być kwota równa 525 miliona dolarów. Obie firmy jednak odmawiają komentarza w tej sprawie. Zobaczymy więc w przyszłości czy rzeczywiście transakcja dojdzie do skutku oraz czy wpłynie ona na jakość produktów.

Źródło: https://www.eteknix.com/, http://www.reuters.com/