Nowy telefon japońskiej firmy Kyocera nie wyróżnia się szczególną mocą podzespołów elektronicznych, czy niewielkimi gabarytami. Nie ma nawet szczególnie interesującego oprogramowania. Zamiast tego, przedsiębiorstwo szczyci się tym, że… można go umyć. I jest to większa zaleta niż mogłoby się wydawać.

Oczywiście, istnieją już telefony wodoodporne, ale by były w pełni zdatne do mycia, muszą również wytrzymywać kontakt… z mydłem. Jak twierdzi Wall Street Journal jest to trudniejsze, niż mogłoby sie wydawać. W efekcie typowy telefon można myć jedynie mydłem piankowym, a z mydłem w płynie, czy w kostce, już tak bezpiecznie nie jest. Telefon firmy Kyocera zapewnia postęp w tej dziedzinie.

Dlaczego jest to tak ważne? Ponieważ telefony komórkowe są niesamowicie brudne. Reklama japońskiej firmy pokazuje, jak telefon zostaje upuszczony przez dziecko do porcji jedzenia, ale w praktyce na naszym telefonie możemy znaleźć znacznie bardziej obrzydliwe rzeczy (i nie chodzi tu zdjęcia, które otrzymujemy od znajomych po alkoholu). Jak się okazuje, smartfony maja na sobie niespodziewanie wysoki poziom bakterii kalnych. Ponadto, na ekranach dotykowych można znaleźć tysiące typów bakterii (co nie jest dziwne, zważywszy, że przenosimy na nie mikroorganizmy ze wszystkiego, co dotykamy w ciągu dnia).

No dobrze, ale skoro i tak mamy kontakt z tymi bakteriami, zanim jeszcze przeniesiemy je na telefon, w czym problem? Ano w tym, że telefon co jakiś czas przykładamy do twarzy. Jak się okazuje, mógł wystąpić przypadek złodzieja, który zaraził się ebolą od skradzionego telefonu.

Telefon, który nie jest „mydłoodporny” wciąż można myć za pomocą nasączonych alkoholem chusteczek, czy produktów stworzonych specjalnie w tym celu. Niemniej, takie podejście wymaga wykonania dodatkowych czynności, na których wielu ludzi nie ma czasu lub ochoty. Telefon firmy Kyocera można zaś po prostu wsadzić pod kran w trakcie mycia rąk.

Niestety, produkt prawdopodobnie nie będzie dostępny poza Japonią. Tak czy inaczej, pomysł zdecydowanie ma sens – pomoże szczególnie osobom o słabym układzie immunologicznym.

https://youtu.be/Vc6eNqoLeQs

[źródło i grafika: popularmechanics.com]

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej