WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Firma macierzysta Volvo – Geely, nabyła właśnie startup pracujący nad latającymi samochodami

Chińskie przedsiębiorstwo Geely, do którego należy między innymi Volvo, w ostatnich czasach nie pozwala, aby ich nazwa zniknęła z prasowych nagłówków.

Przypomnijmy, że niedawno Volvo ogłosiło swoją decyzję o wypuszczeniu elektrycznych i hybrydowych pojazdów do roku 2019, teraz Geely przypomniało o swoim istnieniu ogłaszając nabycie startupu Terrafugia. Firma ta jest znana głównie ze stworzenia Transition – hybrydy samochodu i samolotu, która doczekała się opisu ze strony producenta – „pierwszy praktyczny latający samochód”.

Tego typu wynalazki są już produkowane przez co najmniej kilka startupów, niewielu z nich udało się jednak tak bardzo przybliżyć do stworzenia czegoś tak wartościowego jak Transition. Pojazd ten może pochwalić się 640 kilometrami zasięgu, pozwoleniem ze strony General Aviation Administration (co oznacza możliwość legalnego poruszania się w powietrzu i na ziemi), całą masą środków bezpieczeństwa, takich jak poduszki powietrzne, unikalne pasy bezpieczeństwa, a nawet spadochron dla całego pojazdu. Transition dysponuje nawet odpowiednią technologią autonomicznego lotu, który uniemożliwia roztrzaskanie się o przeszkody terenowe.

Spokojnie można więc uznać Transition za najbardziej obiecujący projekt tego typu, toteż nie dziwi decyzja Geely o zakupie firmy odpowiedzialnej za niego. Ze wsparciem finansowym chińskiego giganta ambitne plany Terrafugii, aby stworzyć w pełni elektryczny, skierowany na rynek masowy podniebny samochód, mogą się spełnić.

źródło: techspot.com | zdjęcie: terrafugia.com