WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Biznes

Firma Roche podsumowuje swoją działalność społeczną

Raport „Innowacje tworzyMY w Polsce” został oficjalnie zaprezentowany podczas  XXVIII Forum Ekonomicznego w Krynicy. Dokument ten pokazuje, jak wyglądają prace nad kluczowymi wyzwaniami zdrowotnymi.

Jest to tak naprawdę raport społeczny Roche za 2017 rok. Skupia się on na trzech rzeczach: potrzebach pacjentów, innowacjach oraz współpracy z placówkami naukowymi i medycznymi. Według raportu kluczowym elementem jest prowadzenie prac badawczo-rozwojowych. Tylko w 2017 roku inwestycje firmy w badania kliniczne wyniosły ponad 97 milionów złotych i objęły 1076 pacjentów. Rocznie około 700 tysięcy pacjentów jest leczonych innowacyjnymi terapiami firmy. Ponad 30 leków zostało wpisane na listę podstawowych WHO a 14 leków zostało uznanych za FDA za przełomowe.

Raport jest czwartym tego typu dokumentem firmy Roche Polska. Pokazuje on, jak bardzo firma stara się zmienić medycynę oraz jaki wpływ ma to na pacjentów. Został on zgłoszony do konkursu Raporty Społeczne 2018, gdzie do 17 września można oddawać na niego głosy.

Kupujesz na AliExpress? Pamiętaj o podatku VAT

Źródło: Materiały prasowe