WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Fitbit zapłacił za Pebble jedynie 23 miliony dolarów

Pebble Time było urządzeniem, które ustanowiło na Kickstarterze wiele rekordów, w tym ten o największej sumie wpłat (20 milionów dolarów). Niektórych może więc zdziwić, jak przy takim sukcesie firma ta została sprzedana za zaledwie 23 miliony dolarów.

Początkowe szacunki wskazywały, że Fitbit zapłacił za Pebble w zeszłym roku kwotę z przedziału 34-40 milionów dolarów. Okazało się, że ocena ta była zbyt hojna w stosunku do samego Pebble, którego właściciele za oddanie praw do marki dostali „jedynie” 23 miliony dolarów. Za znacznie mniej znane Vector Watch Fitbit zapłacił 15 milionów dolarów, co pozwala wątpić w transakcyjny sukces ze strony byłych gwiazd Kickstartera.

Aby naszkicować pewną perspektywę dla sytuacji Pebble, musicie wiedzieć, że startup ten był prawdziwą sensacją kilka lat temu, rzekomo lekką ręką odrzucając oferty pokroju 740 milionów dolarów ze strony producenta zegarków Citizen w roku 2015. Jakiś czas później Pebble machnęło ręką również na ofertę wykupu ze strony Intela, który chciał poświęcić na ten cel 70 milionów dolarów.

Pebble jest firmą, którą w dużej mierze można określić odpowiedzialnym za obecny „boom” na smartwatche. Start działalności tego przedsiębiorstwa robił kilka lat temu ogromne wrażenie, ale Pebble przegapiło moment na uzyskanie największego zwrotu z inwestycji i pewnie teraz jego właściciele są szczęśliwi, że w ogóle udało im się spieniężyć tę transakcję.

źródło: techspot.com | zdjęcieblog.getpebble.com