Flesz w telefonie jest bardzo przydatnym narzędziem. Oprócz oczywistego wykorzystania podczas robienia zdjęć, może nam pomóc, gdy szukamy czegoś w ciemnych zakamarkach pokoju, czy kiedy w nocy musimy się dostać do łazienki. I mimo, że jest to niezwykle poręczne, to rzadko o tym mówimy. Dzieje się tak, chociażby dlatego, że to po prostu działa i nie potrzebuje żadnych ulepszeń. Jednak nowy Kickstarter z Włoch ma o tym odmienne zdanie.

Flens to mała soczewka, która może być zamocowana na lampie z tyłu naszego telefonu. Dzięki niej, wiązka światła będzie bardziej skoncentrowana i o rząd wielkości silniejsza. A przynajmniej tak zapowiedziano. Wiadomo bowiem, że wszystkie crowdfundingi trzeba traktować z dozą ostrożności. Ciągle jednak dodatek ten może przydać się osobom, które robią zdjęcia w całkowitej ciemności lub takim, które chcą oświetlać przedmioty nieco dalej.

Flens zostało zaprojektowane głównie dla urządzeń od Apple, jednak niektóre urządzenia z Androidem i Windows Phone również będą kompatybilne. Możecie je zakupić na Kickstarterze za 19 euro, plus koszty wysyłki, która rozpocznie się w lipcu. Jeśli projekt zakończy się sukcesem to produkt w 2017 trafi do sprzedaży z przewidywaną ceną 30 euro.

Źródło: http://www.theverge.com/

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej