Miłośnicy wodnej rozrywki na pewno uwielbiają skakać do wody, ale jest to tak naprawdę niesłychanie niebezpieczne i do tego na pewno nie powinno się tego robić na niesprawdzonych zbiornikach wodnych, gdzie nie mamy pewności jak daleko jest od lustra wody do dna. Wiele osób może mieć do tego obawy przed skakaniem z dużej wysokości i jeszcze robieniem różnych akrobacji, ale wyjściem z tej sytuacji może być bardzo ciekawa gra, jaką to znajdziemy na portalu Poki.pl, a konkretniej Flip Diving, którą to postaramy się dzisiaj choć troszkę przybliżyć.

 

Profesjonalne skakanie do wody

 

Gra sama w sobie jest bardzo prosta, choć z pewnością będzie od nas wymagała refleksu, a do tego opanowania samych skoków do wody. Już po uruchomieniu gry widzimy naszego zawodnika, którym to z dość niskiego klifu musimy wskoczyć do wody. Naturalnie podczas takiego skoku powinniśmy wykonać różne akrobacje, aby zbierać więcej monet, ale o tym powiemy więcej za chwilę. Samo sterowanie jest tutaj bardzo proste. Kiedy zawodnik stoi na krawędzi klifu musimy po prostu nacisnąć i trzymać lewy klawisz myszy. W tym momencie człowiek szykuje się do skoku, a my widzimy strzałkę reprezentującą kierunek, w którym zawodnik się wybije do góry. Jest to bardzo ważne, gdyż w wodzie mamy wyznaczone miejsce do lądowania. Wraz z dalszymi poziomami obszar będzie stawał się mniejszy i nie możemy zbyt daleko odbić się od klifu. W odpowiednim momencie puszczamy klawiszy myszy i zawodnik się wybija. Podczas lotu znów przytrzymujemy lewy klawisz myszki, aby wykonywać różne akrobacje. Bardzo ważny jest moment zwolnienia myszki i kończenia obrotów. Musimy bowiem wykonać to w takim momencie, aby nasz bohater wylądował w wodzie głową bądź nogami. Lądowanie na plecach bądź na brzuchu kończy się bowiem przegraną i koniecznością zaczynania wszystkiego od nowa.

Rozwijamy naszego zawodnika

 

Początkowo nasz zawodnik potrafi tylko wykonywać standardowe obroty do przodu, ale wraz z biegiem gry te umiejętności będą się jednak powiększały. Podczas skoków możemy w powietrzu zbierać monetki, a dodatkowe monetki dostajemy jeszcze za same obroty wykonane w powietrzu. Zebrane w danym skoku monety zostaną dopisane do naszego konta tylko wtedy, gdy skok się nam powiedzie, a więc prawidłowo wylądujemy w wodzie. Monetki są tutaj bardzo ważne, gdyż dzięki nim będziemy w stanie rozwijać swojego bohatera, a więc uczyć go kolejnych akrobacji w powietrzu. Przed każdym skokiem możemy wybrać konkretną akrobację, jaką chcemy w danym momencie wykonać. Zmiana akrobacji ważna jest jednak nie tylko z racji większej widowiskowości. Każda bardziej zaawansowana akrobacja to bowiem większe bonusy do monet otrzymywanych za obroty. Bonusy w wielkości procentowej widzimy pod opisem każdej z naszych umiejętności. Skoki są oczywiście odpowiednio oceniane, przede wszystkim pod kątem samego wejścia do wody. Po ukończeniu jednego skoku przechodzimy na wyższy klif i tak 4 razy. Po prawidłowym skoku z najwyższego klifu zaczynamy drugą rundę od dołu, z wyższymi już bonusami. Uważajcie jednak, wystarczy raz skoczyć źle i cała zabawa zaczyna się od nowa.

image1

Wciągająca rozrywka na długie godziny

 

Gra dostępna za darmo na Poki.pl wydaje się niemiłosiernie prosta, ale z drugiej strony bardzo szybko okaże się, że jest ona naprawdę wciągająca na długie godziny. Kręcąc specjalnym kołem za monetki zbierane w grze możemy odblokowywać coraz to więcej akrobacji, a każda z nich będzie od nas wymagała poświęcenia czasu na zapoznanie się z nią i wyczucia momentu, w którym musimy zacząć wchodzić już do wody w prawidłowej pozycji.