WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Ford będzie pracował z HoloLens podczas projektowania aut

Już rok temu Microsoft prowadził pilotażowy program w Ford Design Center. Dotyczył on wykorzystania HoloLens przy projektowaniu najnowszych samochodów. Program okazał się dużym sukcesem i Ford zdecydował się na kontynuowanie wykorzystywania owych urządzeń.

Normalnie modele aut są wcześniej budowane, w pełnej skali, z gliny. Jednakże jeśli coś nie gra to wszelkie poprawki muszą zostać naniesione na papierze a potem musi zostać zbudowany kolejny model. HoloLens pozwala na pomieszanie hologramów z prawdziwymi autami czy modelami co umożliwia testowanie wielu możliwości w czasie rzeczywistym. Także inżynierowie mogą od razu zbadać fizykę i sprawdzić, jak sprawują się nowe opcje. Dużo z tych rzeczy można zrobić na komputerze  jednakże widok 3D zawsze lepiej pokazuje rzeczywistość.

HoloLens powoli więc wchodzą do świata przemysłu. Możliwe, że za kilka lat większość firm konstrukcyjnych będzie miała takie urządzenia, które znacząco będą ułatwiały im pracę. Jeśli dołożymy do tego egzoszkielety to widać, że powoli wkraczamy w całkiem nowy świat.

Źródło: Materiały prasowe, https://www.engadget.com/