WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Ford Mustang 2018 ma przypominać Darth Vadera

Niedawno świętowaliśmy 4 maja, czyli „May the Fourth” – umowne święto Gwiezdnych Wojen i całkiem możliwe, że tego właśnie dnia jakiś majętny fan SW zdecydował, aby w jego garażu zawitał nowy Ford Mustang. 

Powodem takiego stanu rzeczy jest inspiracja Darth Vaderem – legendarnym Lordem Sithów, głównym złym Gwiezdnych Wojen – przy projektowaniu nowego Mustanga. Zostało to potwierdzone przez jednego z głównych menadżerów designu Forda, Melvina Betancourta, w czasie rozmowy z Autoblog:

Kiedy projektowaliśmy Forda Mustanga 2018, nasz zespół pragnąć uczynić nowy model bardziej agresywnym i jednym z miejsc, w którym odnaleźliśmy do tego inspirację, był scenariusz z jednym z największych antagonistów wszech czasów. Nachylone nozdrza i kontury maski Darth Vadera zainspirowały nas przy tworzeniu nowych lamp przeciwmgielnych i kształtu przedniej maski w Mustangu.

Mimo tego, że Ford nie obiecywał uczynić Mustanga jeżdżącym Darthem Vaderem, należy pamiętać, że nie każdy może być w stanie zobaczyć to, co producent samochodów miał na myśli. Niezależnie od tego, czy w Mustangu 2018 odnajdujecie podobieństwo do Lorda Sithów, będziecie pewnie w stanie przyznać, że rzeczywiście wygląda on bardziej agresywnie. Skurczone, wygięte światła obserwują drogę, a grill wygląda jak wyszczerzone na myśl o nadchodzącym posiłku zęby.

źródło: digitaltrends.com | zdjęcie: ford.com

Tylko tutaj możesz znaleźć odpowiednie części zamienne do samochodu