WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Czy Ford Mustang może wyglądać jeszcze wredniej? Edycja z roku 2018 udowodni, że tak

Odnosząc się do wycieku informacji o odświeżonej wersji Forda Mustanga na rok 2018, producent samochodowy postanowił zagrać w otwarte karty i zaprezentować wszystkim nową edycję swojego klasyka.

Model z silnikiem V6 został co prawda przesunięty na kolejny rok, ale w 2018 będziemy mogli się cieszyć nową edycją Mustanga z bardziej „umięśnionym” wizerunkiem oraz technologicznymi nowinkami wewnątrz. Usprawnienie kolejnej odsłony legendarnego wozu przyniesie nam wykorzystanie nowych blach od słupka A do przodu. Zmniejszono przednie światła i każde z nich zyskało również trzy krótkie paski dziennych LEDów, co ma być nowoczesnym podejściem do standardów z klasycznych modeli Mustanga. Do listy aktualizacji z przodu warto dorzucić również nowo zaprojektowany zderzak, obniżoną maskę oraz zaimplementowanie poziomych kierunkowskazów.

Nowy Mustang będzie jednym z pierwszych samochodów Forda z cyfrowym zestawem wskaźników. Opcjonalny 12-calowy ekran zaoferuje nam trzy oddzielne, w pełni konfigurowalne okna. Mogą one wyświetlać różne informacje dla różnych trybów jazdy (normalny, sportowy czy wyścigowy). „Wejściowa” wersja silnika w nowym Mustangu to 2,3 litrowy, 4-cylindrowy EcoBoost, wersja GT zaś oferuje prawdziwie męskie doznania, a to za sprawą 5-litrowego silnika Coyote V8. Nie dowiemy się, jak mniej więcej wyglądają wyniki spalania, dopóki data premiery nowego Mustanga nie stanie się odpowiednio bliska.

Oczywistym jest, że kupując Forda Mustanga liczymy głównie na osiągi w kwestii prędkości czy przyspieszenia, ale tym razem Ford postanowił upakować w swoim pojeździe jak największą ilość nowinek technologicznych. Na pokładzie nowego Mustanga znajdziemy więc asystę przed-wypadkową z detekcją pieszych, ostrzeżenia o odległości, ostrzeżenia o przekraczaniu linii pasa i asystę przy utrzymaniu się na nim. Właściciele nowych Mustangów będą mogli wyposażyć się w aplikację FordPass, aby otworzyć, uruchomić lub zlokalizować swój pojazd. Sprzedaży nowego Mustanga można spodziewać się gdzieś na jesieni. Zainteresowani?

źródło: digitaltrends.com