WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Bez kategorii

Formuła 1 od kuchni: wirtualna wycieczka po pitstopie Ferrari

Jak się okazuje, nie trzeba osobiście chodzić na w wyścigi aby dowiedzieć się czegoś więcej na temat tego jak wygląda miejsce pracy kierowców i mechaników słynnej Formuły 1. Otóż firma Ferrari – współpracując ze Shellem – udostępniła nam właśnie możliwość wirtualnego zwiedzania swoich garaży i warsztatów.

Nie mówimy teraz o jakiejś tam standardowej, statycznej galerii zdjęć, rozwiązanie jest bardziej interesujące – możemy się mianowicie wybrać na internetowy spacer podczas którego będziemy mieli możliwość wetknięcia naszego komputerowego nosa w każdy zakamarek rajdowych pomieszczeń, wszystko to w stylu przypominającym Google Street View.

1441978608-syn-pop-ferrari-virtual-tour-2

Chociaż taka wędrówka nie należy do rzeczy nudnych, to jednak najciekawsze przeżycia mamy wówczas, gdy wszystko odbywa się na ekranie smartfona lub tabletu – można poczuć się wówczas „wewnątrz” tych ciekawych pomieszczeń, bo poprzez ruch naszym aparatem wywołujemy również przemieszczanie obserwowanego zdjęcia a tym samym złudzenia „rzeczywistości wirtualnej” (można nawet rozejrzeć się wokoło!). Wkładając zaś nasz telefon do Google Cardboard VR jeszcze to wrażenie potęgujemy.

1441978609-syn-pop-ferrari-virtual-tour

Dla amatorów wyścigów przygotowano interaktywne „tournee” po kilkunastu ciekawych. złożonych lokacjach – od silnikowni, poprzez laboratorium Shella, kończąc na kokpicie bolidu Sebastiana Vettela. Wszystko to zobaczymy korzystając z TEGO LINKU. Miłej zabawy!

[źródło: popularmechanics.com; zdjęcia: shell.com]