Wczoraj do Fortnite Battle Royale zawitały kolejne zmiany poprawiające balans i wprowadzające nowy rodzaj pistoletów maszynowych.

Zdecydowanie największą nowością w zadziwiająco popularnym Fortnite Battle Royale jest nowy rodzaj broni – SMG wyposażone w tłumik. Ten sprzęt jest przeznaczony dla wszystkich graczy, którzy kierują się sprytem i zaskakują przeciwników w najmniej odpowiednich dla nich momentach. To zdecydowanie najcichsza broń w grze, która cechuje się wysoką szybkostrzelnością, stosunkowo niskim odrzutem oraz przeciętnymi obrażeniami. Strzelając z niej, mamy pewność, że wróg nie zlokalizuje nas na podstawie dźwięku, co sprawdza się wyśmienicie podczas walki na terenie z wieloma osłonami. Tradycyjnie posiada stopnie rzadkości w postaci białego, zielonego i niebieskiego koloru.

Poza tym wszystkie pistolety maszynowe doczekały się wzmocnienia w postaci większego magazynku i obrażeń. Karabinów szturmowych również nie ominęły zmiany. Spadek celności po każdym wystrzale, odrzut oraz czas potrzebny na zresetowanie dokładności został zmniejszony o 20 procent. Za to maskowanie w postaci krzaku zostały osłabione poprzez zmniejszenie częstotliwości jego występowania.

Deweloperzy zastanawiają się również nad wprowadzeniem serwera testowego, systemem kar dla tzw. team killerów oraz na bieżąco sprawdzają wpływ ”ujeżdżania rakiet” na rozgrywkę.

Źródło: pcgamer.com