WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Fortnite na Androida trafi na Galaxy Note 9 jako exclusive

Podczas gdy szczęśliwy z iPhone mogą grać na swoich smartfonach w Fortnite, użytkownicy Androida nadal czekają. Według serwisu 9to5google Fortnite w wersji na systemy Android trafi początkowo na Galaxy Note 9 jako ekskluzywny tytuł. A co z pozostałymi modelami?

Wygląda na to, że Samsung dogadał się z Epic Games w prawdopodobnie najlepszym stylu. Jak bowiem zachęcić klienta do kupna swojego smartfonu lepiej, niż za pomocą akcji, w ramach której jako pierwsi będą w stanie przetestować Fortnite na Androidzie? Nie jest to oczywiście typowa sytuacja, ale z marketingowego punktu widzenia zorganizowana wręcz idealnie. Nie bez powodu Battle Royale jest dziś najlepiej zarabiającym tytułem, który tylko w 2019 roku ma zarobić 10,5 miliarda dolarów. To jednak jeszcze nie koniec, bowiem każdy, kto zdecyduje się na przedsprzedażowe zamówienie, otrzyma walutę w grze, czyli V-dolce o wartości od 100 do 150$. Istnieje również zamiennik do tego w formie bezprzewodowych słuchawek AKG.

Jako że Galaxy Note 9 swoją papierową premierę będzie miał 9 sierpnia, przedsprzedaż ruszy pomiędzy 9, a 16 sierpnia, a półki sklepowe zapełnią się tymi modelami w okolicy 24 sierpnia, to ogólnodostępny Fortnite na Androida zadebiutuje u schyłku września bieżącego roku. Wszystko przez to, że pozostanie ekskluzywną pozycją dla Galaxy Note 9 przez okrągły miesiąc.

Źródło: TechSpot