Fortnite na smarftony niedługo stanie się jeszcze lepszą grą. Co nas czeka w nadchodzących aktualizacjach?

Epic Games podzieliło się informacjami na temat przyszłości mobilnej odsłony Fortnite. Czego gracze powinni wyczekiwać w nadchodzących dniach?

PERSONALIZOWANY INTERFEJS

Epic chce dać więcej swobody w dostosowaniu interfejsu, a ważnym jego elementem jest możliwość decyzji, które elementy mają być aktywne bądź ukryte w danym momencie. Do większości elementów firma dodała możliwość ustawienia widoczności, a także ustawienie według siatki. Każdy element ma trzy stany, odpowiadające trzem trybom gry (budowie, edycji i walce).

STEROWANIE

Firma zajęła się wieloma elementami interfejsu, by zwiększyć komfort gry. Sporo drobnych szczegółów ma duży wpływ na użyteczność interfejsu – np. przeciąganie pól budowy może zasłonić inne przyciski, a przycisk drewna spowodować wyłączenie automatycznego biegu. Przywrócono możliwość budowy za pomocą paska szybkiego dostępu, którą wcześniej wyłączono, gdyż przeszkadzała niektórym z doświadczonych budowniczych.

OBSŁUGA KONTROLERÓW

O tej kwestii nie mówiono od dłuższego czasu, ale podobno rozpoczęto testy różnych konfiguracji kontrolerów z zamiarem ich późniejszego wprowadzenia. Więcej na ten temat zostanie powiedziane, gdy prace przybiorą bardziej konkretną postać.

60 klatek/sek.

W najbliższej przyszłości Epic Games wprowadzi opcję gry w 60 klatkach/sek. na części najszybszych urządzeń. Na razie nadal programiści testują te urządzenia, by upewnić się, czy są one w stanie pracować z wymaganą wydajnością przez kilka gier pod rząd, nie przegrzewając się.

Czytaj też: Nowej bohaterce Overwatch udzielił się klimat RDR2

Źródło: epicgames.com

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej