Fortnite jest zdecydowanie jedną z najpopularniejszych i najczęściej aktualizowanych gier w ostatnich czasach. Ostatnie wyniki z pewnością motywują studio Epic Games do działania, które okazują graczom za pośrednictwem nieustannych poprawek i nowości. Tym razem na warsztat wzięto system budowania.

Aktualizacja 3.0 trafi do Fortnite prawdopodobnie wraz ze startem nowego, trzeciego już sezonu. Oprócz masy kostiumów i zbędnych dodatków wprowadzi do gry kilka usprawnień do budowania. Zdecydowanie najważniejszą zmianą jest umożliwienie graczowi wznoszenia budowli w miejscach zajętych przez elementy krajobrazu. Mowa o drzewach, samochodach, płotkach, czy murkach — od teraz postawienie na nich ściany będzie możliwe, ponieważ wtopią się one w ścianę, co możecie zauważyć na poniższym filmiku.

Rozgrywkę wzbogaci również opcja turbo-budowania i automatycznej zamiany materiałów do aktywowania w menu ustawień. Pierwsza pozwoli na strzelanie podczas budowania bez zbędnego przełączania się pomiędzy trybami. Z kolei ta druga automatycznie podmieni materiał, jakiego używamy do budowania na inny, kiedy jego zapasy się skończą. W połączeniu z usprawnioną mechaniką doboru fragmentów poszczególnych budowli te zmiany mają zapewnić znacznie bardziej dynamiczny oraz intuicyjny system budowania.

Czy tak będzie w rzeczywistości? Odpowiedź na to pytanie poznamy już wkrótce, choć nie wróże, że aktualizacja spodoba się początkującym, którzy mają problemy z jednoczesnym budowaniem i prowadzeniem wymiany ognia z przeciwnikiem.

Źródło: epicgames.com

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!