Większości porażek w popularnym trybie Battle Royale podsumowujemy zazwyczaj na dwa sposoby. Pierwszy z nich jest raczej tradycyjny – „Jak on to do cholery zrobił?!„, a drugi nieco bardziej racjonalny, „Co zrobiłem nie tak?„. Odpowiedzi na oba te pytania nadal są niedostępne, ale wkrótce się to zmieni. Na targach GDC 2018 Epic Games poinformowało, że do Fortnite zbliża się aktualizacja, która wprowadzi system powtórek… i to nie byle jaki!

Narzędzie okaże się przydatne zarówno dla hardcorowych graczy, jak i twórców ciekawych filmików. Zaoferuje masę opcji, za pomocą których będziemy w stanie dobrać pożądane efekty wizualne i w dobrym stylu utrwalić najlepsze momenty z rozgrywki. I to nawet za pomocą ”kamery drona”, która po prostu odgrywa rolę swobodnej kamery. Wspomniane efekty to m.in. filmowe zbliżenia, slow-motion, czy manipulacja ekspozycją i kolorystyką otoczenia. Znajdą się tam również prozaiczne ustawienia w postaci np. podświetlenia członków drużyny.

Według twórców pozwoli to graczom na dopracowanie swojej taktyki i poprawę popełnianych błędów, które w Fortnite: Battle Royale możemy popełniać na dosłownie każdym kroku. Jednak tak rozbudowany system powtórek powstał również dla twórców, których zachęca niebywale popularny Youtuber, Ali-A. Twierdzi on, że ”funkcja powtórek z pewnością ulepszy dzieła wszystkich twórców i pozwoli im stworzyć jeszcze lepsze filmiki”. Uważa również, że ”ta nowość otwiera całkowicie nową niszę jakości, która dotąd nie była dostępna. A ty możesz robić dosłownie wszystko, co tylko sobie wyobrazisz, dzięki tym narzędziom.

System powtórek będzie dostępny na wszystkich platformach. Data jego wprowadzenia nie została ogłoszona, ale twórcy twierdzą, że pojawi się wkrótce. Czekać będzie jednak warto – po prostu spójrzcie na poniższe ujęcia.

Źródło: pcgamer.com

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!