WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Bez kategorii

Forum hakerów rozbite przez amerykańskich federalnych

Na forum hackerskim Darkode można było wyczytać o cyberprzestępstwach, do tej pory uznawanych za niemożliwe. Na szczęście, międzynarodowi przedstawiciele prawa rozbili tę grupę, doprowadzając do 70 aresztowań.

Internetowe miejsce schadzek hakerów z takich grup jak Lizard Squad, zostało stworzone w roku 2008, pozwalając na rejestrację jedynie dzięki zaproszeniom. Nic jednak dziwnego, bo można tam było znaleźć liczne narzędzia dla hakerów, dzięki czemu przez kilka lat miejsce to zyskało naprawdę wielką popularność. Departament Sprawiedliwości opisał, w jaki sposób zamknięta społeczność do samego końca strzegła swojej prywatności:

Przed zaproszeniem w szeregi Darkode, kandydaci byli przepuszczani przez proces, podczas którego obecny członek forum prosił tego potencjalnego o dokonanie prezentacji swoich umiejętności i ewentualne podzielenie się posiadanymi narzędziami, które mogłyby w jakiś sposób wspomóc grupę.

Dwunastu z aresztowanych podejrzanych żyje w Stanach Zjednoczonych, reszta zaś znajduje się po całym globie. Zarzuty, jakie im postawiono, rozciągają się od konspiracji, przez komputerowe oszustwa, aż do tworzenia Facebookowych botów, spamujących skrzynkę odbiorczą użytkowników. Akcja była jedną z większych w ostatnich czasach, może nie porównywalną do wyłączenia Silk Road, ale przynoszącą pozytywne konsekwencje, takie, które my – zwykli użytkownicy internetu – na pewno dostrzeżemy i odczujemy.

[źródło: gizmodo.com; zdjęcie: acritica.net]