WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Frostpunk trafia do sprzedaży

Po świetnym This War of Mine nadszedł czas na kolejną premierę od 11 bit studios. Tym razem jest to Frostpunk, który ma być bardzo ciekawym i wciągającym tytułem.

 Grzegorz Miechowski, prezes 11 bit studios, mówi:

Okres od This War of Mine do premiery Frostpunka to była dla nas jedna wielka lekcja, w czasie której ewoluowało nasze podejście do tworzenia gier wykorzystujących motyw moralności.  Mierzyliśmy się z fascynującym światem, w którym nic nie jest doskonale dobre ani złe, a gracz podejmuje wybory wyłącznie w oparciu o swój “kompas” moralny oraz zdolność do przewidzenia konsekwencji podjętych decyzji. Od kierowania losem jednostek do decydowania o losie całego społeczeństwa – to było sedno procesu twórczego Frostpunka. Powstawanie tej gry postrzegałem jako tworzenie historii o tym, jaka jest cena władzy i zadanie sobie pytania, czy jesteśmy gotowi tę cenę zapłacić. Ten projekt był wielkim wyzwaniem, ale jestem zachwycony widząc teraz jaką grę stworzyliśmy. Chciałbym gorąco podziękować zespołowi za ciężką pracę włożoną we Frostpunka. Mam nadzieję, że to zaledwie początek długiej podróży. Już mamy masę pomysłów i planów na dodanie nowych scenariuszy oraz na dalsze rozwijanie świata gry.

Gra ukaże się w limitowanym wydaniu – Edycja Wiktoriańska, w której skład wchodzi:

– wysokiej jakości pudełko z klapką, prezentujące grafiki z gry
– pudełko DVD zawierające płytę z grą
– karta z kodem aktywacyjnym Steam
– „New London – The Art of Frostpunk” – 56-cio stronicowy artbook w twardej oprawie, zawierający ogromny zbiór konceptów, szkiców i rysunków powstałych na potrzeby produkcji gry.

Serdecznie zapraszamy do zakupów, bowiem pierwsze recenzje sugerują kolejny hit od tego studia.

Źródło: Materiały prasowe