Funkcja One Touch ułatwia życie tym zakupowiczom, którzy niespecjalnie przepadają za wpisywaniem miliona haseł przed zamówieniem produktu. Do tej pory dostępna była tylko w USA, ale nareszcie wydostaje się poza granice tego kraju.

Czym w ogóle jest One Touch? Wyobraźcie sobie, że zamawiacie jakiś produkt. Zwykle, żeby za niego zapłacić musicie przedostać się przez kilka warstw zabezpieczeń, które potwierdzą, że to właśnie Wy zamierzacie zamówić dany przedmiot. W tym przypadku tylko raz, przy pierwszym zamówieniu w sklepie wpisujecie swoje hasło PayPal. Przy kolejnych pomijacie tę procedurę, naciskacie jeden przycisk i zaoszczędzacie przez to masę czasu bez potrzeby zbędnego wklepywania tej samej kombinacji znaków po raz enty.

One Touch było z początku dostępne tylko na urządzeniach mobilnych, lecz to miesiąc temu trafiło również na desktopy. Funkcja okazała się być tak bardzo popularna, że PayPal chce udostępnić ją poza granicami USA. Pierwszymi krajami, które również otrzymają pełną możliwość korzystania z tego systemu będą Kanada oraz Wielka Brytania. Później przyjdzie pora na Australię, Francję, Włochy, Szwecję oraz Hiszpanię. Reszta państw też jest na celowniku (zapewne również Polska), lecz trzeba cierpliwie zaczekać, aż przyjdzie na nich pora.

[źródło: techcrunch.com; zdjęcie: bizzwirde.de]

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!