G.SKILL, czyli przodujący producent na rynku ekstremalnie podkręconych (i cholernie drogich) pamięci RAM pochwalił się swoim ostatnim osiągnięciem. Jest jednak czym się chwalić, ponieważ jako pierwszy w historii podbił częstotliwość pamięci DDR4 do 5000 MHz w konfiguracji Dual-Channel na chłodzeniu powietrznym.

Taki sukces może wydawać się błahym, ale patrząc na przeszłość, prezentuje postęp, jaki doświadcza branża z roku na rok. Zaledwie dwa lata temu osiągnięcie 5189 MHz było dostępne wyłącznie w połączeniu z chłodzeniem ciekłym azotem, a teraz proszę – zegar o taktowaniu 5000 MHz może wkrótce trafić na konsumencki rynek. Jak wspomniałem powyżej, ten przełom jest pierwszą na świecie konfiguracją dwóch modułów DDR4 o tak wysokiej częstotliwości pracy.

Ten ogromny technologiczny wyczyn osiągnięto dzięki wysokiej jakości kości pamięci Samsunga. Z kolei podstawą jednostki była płyta główna MSI Z370I GAMING Pro Carbon AC i procesor Intel Core i7-8700K. Zestawy pamięci DDR4-5000MHz wprawdzie nie są jeszcze gotowe do sprzedaży w sklepach, ale G.SKILL nadal podejmuje kroki w opracowywaniu znacznie szybszych modułów DDR4 i demonstruje niezłomne zaangażowanie marki w ciągłe zwiększanie wydajności pamięci operacyjnej.

Nam jednak pozostaje cieszyć się częstotliwościami od 2000 do 3466 MHz i wyczekiwać kolejnych rekordów. Te może i dosłownie zniszczy następna generacja (DDR5), ale na nią przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Źródło: techpowerup.comvalid.x86.fr

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej