WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

G.Skill wypuszcza najszybszy zestaw pamięci RAM o pojemności 128 GB

8 GB pamięci RAM to obecnie standard w większości jednostek komputerowych, głównie tych przeznaczonych dla graczy. Dla tych którym jakimś cudem taka ilość nie starcza, G.Skill wypuściło nowe zestawy kości, które obecnie biją wszelkie rekordy prędkości, gdy połączy się je w celu otrzymania pojemności 128 GB.

Oto zestaw RipJaws4, w którego skład wchodzi 8 kości pamięci DDR4 o pojemności 16 GB z taktowaniem rzędu 2800 MHz oraz czasem dostępu CL16. Korzystają one z nowych modułów Samsunga, które wykonane zostały w procesie produkcyjnym 20nm. Same kości były wcześniej dostępne dla serwerów, ale tym razem G.Skill chce sprawdzić, czy na takie rozwiązanie skuszą się użytkownicy domowi, którzy korzystają z aplikacji „żrących” mnóstwo zasobów RAM. Testy RipJaws4 były wykonane na płycie głównej ASUS X99 Rampage V Extreme. Oczywiście nowe odkrycie zespołu G.Skill nie jest dostępne jedynie w wielkim „ośmiopaku” i tylko z taktowaniami 2800 MHz. Dostępne są również opcje z pojedynczymi sztukami, a ich najniższe taktowanie wynosi 2133 MHz.

Widocznie nadciągają czasy, w których to nie szybkość i taktowanie pamięci będzie decydować o jakości, lecz najważniejszy elementem będzie jej pojemność. Póki co takie rozwiązania są bardzo drogie, lecz kto wie jak będzie to wyglądać za kilka lat.

źródło: eteknix.com