WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Game Boy w formie etui na telefon?

Zainteresowanie sprzętem i grami retro rośnie z miesiąca na miesiąc, więc niektóre firmy mogą pójść w tę stronę w przeciągu następnych miesięcy. Jak jednak stworzyć coś przystępnego, stosunkowo prostego i zgranego z obecnymi standardami? Nintendo mogło wpaść na pomysł konsoli Game Boy w formie etui na telefon.

To przynajmniej wynika ze zgłoszenia patentowego, jakie firma złożyła w marcu 2017 roku. Jednak USPTO (United States Patent and Trademark Office) dopiero teraz ujawniło go w formie prostej, czarno-białej grafiki oraz pigułki informacji. Jest to nic innego, jak rozbudowane etui na telefon, które zmienia go w działającą replikę konsoli Game Boy. Mowa o fizycznych przyciskach zdolnych do imitowania dotyku dłoni oraz zapewne aplikacji, która zmniejszy ekran i pozwoli na odpalenie pożądanej, kilku bitowej gry.

Game Boy w formie etui na telefon

Wprawdzie sama realizacja projektu nie jest potwierdzona, ponieważ pomysł nadal czeka na pełne opatentowanie i zapewne rozwiązane błahego problemu, który może okazać się nie do przeskoczenia. Mowa oczywiście o rozmiarach takiego adaptera, który przecież nie mógłby być kompatybilny z każdym smartfonem. Oznaczałoby to dla Nintendo stworzenie kilkudziesięciu wersji podobnego „etui” zależnie od rozstawu poszczególnych elementów i samej wielkości smartfona. Musicie jednak przyznać, że pomysł jest fenomenalny i za niewielką kwotę mógłby zapewnić fanom retro istny powrót do przeszłości.

Nowy model Nintendo Switch

Źródło: Engadget
Zdjęcia: Engadget