WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Games: Clash to nowy esportowy projekt

Podczas wydarzenia Meet Point ogłoszony został start nowej ligi CS:GO. Wystartują w niej największe polskie drużyny, ale także swoją szansę dostaną amatorzy, któzy zostaną wyłonieni w eliminacjach online.

Finał odbędzie się w Gdyni w dniach 13 i 14 czerwca i to on będzie nosił nazwę Games Clash Masters. Cały cykl rozgrywek potrwa cztery miesiące. W każdym z nich zagrają cztery profesjonalne drużyny oraz jedna wyłoniona z turnieju. Pula nagród w każdym z nich to 10 tysięcy złotych. Relację z nich będzie można oglądać na Twitchu oraz będzie ona prowadzona na portalu Eska Go. Bartosz Bartoszewicz, Wiceprezydent Gdyni, mówi:

Gdynia chce być postrzegana jako miasto bliskie nowym, wielkim inicjatywom, które będą dominować na rynku. Jesteśmy pewni, że właśnie jedną z nich będzie esport, który już teraz ma ogromną rzeszę fanów, sympatyków i entuzjastów. Dlatego też my, jako miasto Gdynia, jesteśmy niezwykle dumni z tego, że już niedługo spotkamy się nie w Warszawie, a w Gdyni podczas tego wielkiego święta.

Turniej organizowany jest przez ZPR Media a więcej informacji znajdziecie na stronie na Facebooku.

Źródło: Materiały prasowe