WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Garść imponujących liczb na temat systemu Windows 10

Wokół Windowsa 10 narosło w ostatnim czasie sporo kontrowersji, które zdają się jednakże nie mieć one żadnego wpływu na wciąż rosnącą liczbę użytkowników tego systemu na całym świecie.

W ciągu 24 godzin od premiery, Windows 10 został zainstalowany na 14 milionach urządzeń, lecz był to dopiero dobry początek. Dzięki Yusufowi Mehdi z Microsoftu dowiadujemy się właśnie, że Windows 10 przekroczył liczbę 75 milionów urządzeń, na których został zainstalowany. Biorąc pod uwagę, że system został wypuszczony około miesiąc temu, jest to ogromny sukces. Windows 8 potrzebował 7 miesięcy, aby zdobyć 60 milionów zainstalowań.

Niewątpliwie istotnym czynnikiem w tej sprawie jest fakt, że Windows 10 jest poniekąd darmowy – mogą instalować go bez wnoszenia opłat ci, którzy zakupili poprzednie systemy Microsoftu. Nie można jednak ignorować liczb: niemal 3 miliony urządzeń dziennie „przyjmuje” Windowsa 10. Dzieje się to w 192 krajach świata, zaś 122 lata grania na żywo już teraz zostały przetransmitowane na Windows 10 z Xboxa One. Są również mniej istotne statystyki z lekkim „przymrużeniem oka”: Cortana opowiedziała już pół miliona żartów, aby umilić czas użytkownikom „dziesiątki”, a Windows Store notuje sześć razy więcej ściągniętych aplikacji na urządzenie niż w przypadku Windowsa 8.

Prawdopodobnie wyniki te byłyby jeszcze bardziej imponujące, gdyby nie nieprzyjemna polityka firmy w sprawie prywatności danych użytkowników.

[źródło: eteknix.com; zdjęcie: pcformat.com]