WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Materiały zewnętrzne

Gdzie najkorzystniej kupić USD?

[Artykuł sponsorowany]

Potrzeba zakupu dolarów amerykańskich widoczna jest przede wszystkim wśród przedsiębiorców, prowadzących często handel z zagranicznymi partnerami i rozliczających się w tej walucie. Gdzie szukać najtańszej waluty i rozwiązań pozwalających na jej szybki transfer? Warto przyjrzeć się tutaj ofertom kantorów internetowych.

Internetowe platformy wymiany walut istnieją w polskiej sieci już od ponad 8 lat. Zyskały miliony użytkowników, którzy obracają miliardami złotych, korzystając z pośrednictwa tych stron internetowych. Z bankami i kantorami stacjonarnymi wygrywają przede wszystkim ceną.

W Walutomat.pl, pierwszej w Polsce i największej platformie społecznościowej wymiany walut, kursy dolara i innych walut nie są narzucone przez serwis. Ustalają je sami użytkownicy, a serwis pośredniczy tylko w wymianie i pobiera niewielką opłatę prowizyjną (maksymalnie 0,2 procenta). Aktualne kursy dolara można sprawdzić pod linkiem https://www.walutomat.pl/kursy-walut/usd-pln/.

Jak rozpocząć swoją przygodę z wymianą walut w Walutomat.pl? Przede wszystkim musimy się zarejestrować w serwisie i podać swoje dane osobowe oraz dane firmy, jeśli będziemy korzystać z Walutomat.pl jako podmiot gospodarczy. Podanie danych jest wymogiem prawnym i koniecznym do prowadzenia wymian. Następnie aktywujemy konto, wprowadzamy numer telefonu, niezbędny do autoryzacji transakcji SMSem. To wszystko dla zapewnienia bezpieczeństwa środków użytkowników.

Gdy procedury mamy za sobą, możemy zakupić wybraną walutę, w naszym przypadku dolary. W tym celu wpłacamy do wirtualnego portfela złotówki, potrzebne na wymianę określonej kwoty. System dobierze nam automatycznie najkorzystniejsze oferty kursowe, albo możemy sami ustalić swój własny kurs (wtedy wymiana może potrwać nieco dłużej). Wymienione środki pozostawiamy w portfelu lub wpłacamy na konto walutowe swoje, czy innej osoby. Możemy także bezpośrednio z Walutmat.pl przesłać przelew USD kontrahentowi, np. za granicę. Jest to możliwe do ok. 30 krajów w Europie.

W ten sposób zyskujemy nie tylko najkorzystniejsze kursy przy wymianie dolarów, ale i możliwość natychmiastowej wysyłki na konto po konkurencyjnych, w stosunku do banków, cenach.

[Artykuł sponsorowany]