WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

NVIDIA GeForce GTX 1180 – pierwsze informacje

Po licznych przeciekach, spekulacjach i zwyczajnych plotkach w końcu nadszedł czas na rzetelne informacje na temat NVIDIA GeForce GTX 1180. Nie przedłużając, przejdźmy do najważniejszych kwestii, jakie ujawnił serwis Wccftech.

Na początku z pewnością warto wspomnieć o tym, że są to kolejne niepotwierdzone przecieki i w przeciągu następnych tygodni niektóre kwestie mogą ulec małym zmianom. Jednak wspomniane wcześniej źródło od dawna jest skarbnicą prawdziwych i potwierdzonych informacji.

Specyfikacja

GeForce GTX 1180 będzie napędzany rdzeniem graficznym o nazwie kodowej GT104 i rozmiarach w okolicy 400 mm² wykonanym w 12nm procesie technologicznym FinFET. Na jego pokładzie znajdą się 3584 rdzenie CUDA, 256-bitowa magistrala pamięci GDDR6 o pojemności od 8 do 16 GB i przepustowości 512 GB/s. Częstotliwość jego zegara ma sięgać wartości 1.6 GHz, która wzrośnie do 1.8 GHz za pośrednictwem trybu Boost. Pomimo tego, że TDP nie zostało podane, szacuje się, że wyniesie 170-200 W.

Wydajność

Na ten moment wiadomo jedynie o wydajności w obliczaniu operacji zmiennoprzecinkowych FP32, która zależnie od zegarów ma wynieść 13 TFLOPS. Oznacza to tyle, że GeForce GTX 1180 dorówna, a prawdopodobnie przewyższy model Titan Xp cechując się jednocześnie mniejszym poborem energii. Poniżej z kolei wrzucam Wam małe porównanie z najmocniejszymi kartami Nvidii.

Cena i premiera

GeForce GTX 1180 swój debiut ma zaliczyć w lecie, a dokładnie gdzieś w okolicy lipca. Jej wycena ma przerastać premierową cenę GTX 1080 i wszystko wskazuje na to, że sięgnie 699$.

Źródło: wccftech.com