WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

GeIL, czyli kolejny gracz na rynku niereferencyjnych GPU

Firma GeIL znana głównie z pamięci RAM postanowiła spróbować swoich sił w produkowaniu autorskich modeli kart graficznych. Początek swojej kariery rozpoczęła dwoma popularnymi (a w niektórych przypadkach nawet niedostępnymi) modelami.

Jednym z nich jest GeForce GTX 1060 6 GB w wersji GeIL Overclock Edition. Jego zegary zostały podkręcone o 39 i 58 MHz względem referencyjnej edycji w trybie podstawowym i turbo. Chłodzeniem zajmują się dwa 85 mm wentylatory osadzone na metalowej obudowie, uwieńczonej równie wytrzymałym backplate na odwrocie. Do jej zasilania potrzeba jednego złącza 6-pin, które dostarcza zasilanie do autorskiej sekcji zasilania składającej się z 4 faz i 12 mosfetów chłodzonych wyłącznie powietrzem.

Drugim w ofercie modelem jest GeIL GeForce GTX 1070 Ti 8GB Overclock Edition. W tym przypadku największą zmiany zauważymy już od razu – chłodzeniem zajmuje się sporej wielkości radiator i trzy wentylatory. Tradycyjnie zegary układu Pascal GP104 nie zostały podniesione, ponieważ Nvidia nie wyraziła na to zgody. Cechą charakterystyczną obu kart będzie metalowe opakowanie, a ich ceny prezentują się następująco:

  • GeForce GTX 1060 6 GB w wersji GeIL Overclock Edition – 1375 PLN (1590 RM)
  • GeIL GeForce GTX 1070 Ti 8GB Overclock Edition – 2200 PLN (2550 RM)

Decyzję tajwańskiej firmy na wejście na rynek kart graficznych można nazwać więcej niż trafną. W dzisiejszych, kryptowalutowych czasach istnieje ogromna szansa na zyskanie popularności na rynku niereferencyjnych układów. Niestety na ten moment produkty GeILa znajdziemy wyłącznie na rynku azjatyckim.

Źródło: lelong.com.mygreentechreviews.ru