WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Płyty główne napędzane CPU Gemini Lake od Gigabyte

Znana wszystkim firma Gigabyte wydała właśnie nowe płyty główne generacji J/N z wbudowanymi SoC z serii Gemini Lake.

Same układy Gemini Lake są następcami Apollo Lake i występują w wersji z procesorami Intel Penium Silver lub Intel Celeron. Każdy z nich posiada zintegrowany rdzeń graficzny oraz cechuje się naprawdę niską wartością TDP (10 W w przypadku komputerów stacjonarnych). Propozycja Gigabyte posiada zabezpieczone przed wilgocią PCB z tkaniny szklanej, antyprzepięciowe układy, wytrzymałe kondensatory, mosftety o niskiej oporności oraz elementy spod znaku Ultra Durable, które ”maksymalizują wartość produktu” i umożliwiają użytkownikom dostosowywanie ustawień wydajnościowych.

Po ogłoszeniu najnowszych procesorów Intel Pentium Silver i Celeron, GIGABYTE opracowało serię płyt głównych, które doskonale odzwierciedlają naszą umiejętność łączenia najlepszych technologii płyt głównych z architekturą procesorów Intela – stwierdził GIGABYTE.

Seria J/N może pochwalić się pasywnym układem chłodzenia, dwoma slotami DDR4, pojedynczym PCIe x16 oraz wsparciem dla technologii Intel CNVi. W przypadku magazynów zdecydowano się na pojedyncze złącze M.2 obsługujące dyski oparte o protokół NVMe oraz dwa SATA III. Ponadto producent pozostawił użytkownikom możliwość na wymianę układu SoC.

Zarówno ich cena, jak i dostępność nie została ujawniona w notce prasowej, ale te informacje wkrótce powinny pojawić się na oficjalnej stronie.

Źródło: gigabyte.com