WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

General Motors i Honda planują wspólnie produkować ogniwa paliwowe

General Motors i Honda planują wzniesienie swojego partnerstwa przy produkcji ogniw paliwowych na nowy poziom, planując otwarcie nowych fabryk, do 2025 roku.

Anonimowe źródło z Hondy donosi, że dwaj producenci samochodowi mają nadzieję, iż połączenie ich sił obniży koszty produkcji ogniw paliwowych. Produkcja samochodów opartych na tej technologii będzie jednak prowadzona oddzielnie w przypadku obydwu przedsiębiorstw.

Amerykańska i japońska firma po raz pierwszy zapowiedziały swoją współpracę w roku 2013, w celu obniżenia kosztów rozwoju ogniw paliwowych, ale od tamtego czasu pojawiały się plotki, jakoby miałyby razem pracować nad hybrydowymi pociągami.

Producenci są chętni do przyjęcia typu porozumienia, gdyż znacznie zmniejsza to ceny produkcji takiej technologii. Ogniwa paliwowe wymagają drogich metali, przez co często wielu innych potencjalnych konkurentów rezygnuje z inwestycki w ten rynek. Takie partnerstwo nie byłoby zresztą na świecie czymś nowym – Toyota dzieli technologię ogniw  BMWm a Daimler kolaboruje nad nimi z Fordem oraz Nissanem.

[źródło i grafika: digitaltrends.com]