WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Genyo Takeda nie będzie już jednym z dyrektorów Nintendo

Nintendo pochwaliło się dzisiaj bardzo wysokimi wynikami sprzedaży swojej nowej konsoli Switch, która w tym roku ma wyprzedzić wszystkie upłynnione egzemplarze Wii U. To czas radości dla Wielkiego N, ale z drugiej strony, tej niepowiązanej z finansami, sukcesowi temu towarzyszy wielka strata. Genyo Takeda – osoba odpowiedzialna w dużej mierze za Wii, opuszcza szeregi dyrektorskie Nintendo.

Takeda miał bardzo duży wpływ na rozwój software’u oraz hardware’u Nintendo i jakby nie patrzeć – całej branży gier wideo. To człowiek, który w ciągu swojej 46-letniej zrobił naprawdę wiele, ale w głównej mierze definiował na nowo metody sterowania. Był on odpowiedzialny za zaprojektowanie pierwszego na świecie analoga w Nintendo 64, a także miał bardzo duży wpływ na budowę Wii – największego sukcesu Nintendo do dnia dzisiejszego. Choć Switch nie jest już dziełem jego rąk, to jeszcze gdy żył Satoru Iwata, to właśnie Genyo Takeda przedstawił mu wizję hybrydowej platformy do grania. Był on też głównym producentem takich klasyków jak Punch-Out! czy Pilotwings 64.

Nie wiadomo jeszcze, jaki był powód zmiany Genyo Takeda, ani czy przechodzi on na emeryturę. Być może zmienia firmę, w której pracował już tyle lat, żeby pomóc innej w potrzebie. A może zamierza rozkręcić coś na własną rękę? Jest też również szansa na to, że po prostu funkcja dyrektora mu nie pasuje i zamierza zejść nieco niżej w hierarchii pracowników Nintendo. W jego miejsce wejdzie teraz Ko Shiota – odpowiedzialny dotychczas za hardware w Wii U.

źródło: nintendo.co.jp | zdjęcie: gonintendo.com