WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

George R.R. Martin opracowuje kolejne seriale dla HBO

Pisarz George R.R. Martin ma ostatnio ręce pełne roboty. Pracuje nad pięcioma prequelami do Gry o Tron, adaptacją filmu „Who Fears Death”, a także nad paroma opartymi na Wild Cards. Ten ostatni jest zbiorem opowiadań o superbohaterach osadzonych we wspólnym wszechświecie. Teraz wiemy, że George R.R. Martin opracowuje kolejne seriale dla HBO.

Pracuję nad kilkoma innymi serialami dla HBO, o których nie mogę jeszcze rozmawiać.

Powiedział w wywiadzie dla The Guardian. Wygląda na to, że to inne produkcje, niż te wyżej wymienione. Świadczy o tym fakt, że Martin nie może zdradzać szczegółów na ich temat, a nawet tytułów. Prawdopodobnie będą one zahaczać o świat fantasy i science fiction. Fani książek nie są zadowoleni, że George R.R. Martin opracowuje kolejne seriale dla HBO. Świadczy to, że premiera Wichrów zimy znów zostanie odłożona w czasie.

Niewiele wiadomo na temat pięciu prequeli do Gry o Tron. Na razie uwaga skupia się na jednym, roboczo nazywanym The Long Night. Nie jest to oficjalny tytuł, choć pisarzowi on najbardziej się podoba. Na razie wiemy tylko, że akcja osadzona jest tysiąc lat przed fabułą Gry o Tron. W obsadzie znalazła się już Naomi Watts i Josh Whitehouse, co do reszty – na razie trwają castingi. Zdjęcia mają ruszyć na początku przyszłego roku.

W 2019 roku dostaniemy 8. i ostatni sezon Gry o Tron. W rolach głównych: Peter Dinklage (Tyrion Lannister) i Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister). A także: Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen) i Kit Harington (Jon Snow).

Czytaj też: Jeremy Irons zagra w seriau Watchmen

Źródło: https://www.cbr.com/