WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Biznes

Gigafactory 3 – kolejna fabryka Tesli powstanie w Szanghaju

Jeśli gdy pada hasło „wydajna fabryka”, myślisz – „Chiny”, to może masz w sobie część miliardera? Tak się bowiem składa, że podobną reakcję ma Elon Musk, prezes tesli, który w ostatnich dniach załatwił swojej firmie miejsce na fabrykę Gigafactory 3.

Ta powstanie dokładnie w Lingang, czyli w szanghajskiej strefie przemysłowej. Gigafactory 3 będzie w niej istnym liderem, jeśli idzie o przeznaczony budżet, bo ten ma wynieść grubo ponad 5,5 miliarda dolarów. Według Elona budowa „pójdzie szybko”, ale chiński magazyn Caijing donosi, że rozpocznie się dopiero w następnym roku. Fabryka ma pozwolić Tesli na produkcję do pół miliona samochodów rocznie, co na tamtejszym rynku przyniesie ogromne wręcz przychody.

Tak się bowiem składa, że rynek chiński to jedno z najlepszych miejsc do sprzedaży samochodów, z dostawami których do tej pory nie radzi sobie USA. Mało tego! Tamtejsi mieszkańcy tak lubią elektryczne samochody, że w 2017 roku sprzedano tam grubo ponad 500 tysięcy egzemplarzy. Chyba więc nikogo nie dziwi taki ruch Tesli, czyż nie? Może dzięki temu firma w końcu zacznie przynosić godny przychód?

Warto przypomnieć, że dwie pierwsze fabryki Gigafactory są zlokalizowane w Stanach Zjednoczonych. Europa również ma doczekać się jednej, ale szczegółów do tej pory niestety nie ujawniono.

Źródło: carscoops.com