WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Glass nie zachwyca. Pierwsze recenzje krytyków

Kontynuacja Split i Niezniszczalnego to pierwsza, mocno wyczekiwana, premiera tego roku. Okazuje się jednak, że Glass nie zachwyca. A przynajmniej tak uważają krytycy, którzy już film obejrzeli.

Trylogię w 2000 roku rozpoczął film Niezniszczalny, który opowiadał historię ochroniarza, Davida Dunna (Bruce Willis), który jako jedyny przeżył katastrofę pociągu. W oczach chorego na wrodzoną łamliwość kości Elijaha Price’a (Samuel L. Jackson) czyniło go to superbohaterem. Po 16 latach dostaliśmy kontynuację, ze świetną kreacją Jamesa McAvoya. W filmie Split obserwowaliśmy człowieka o 23 osobowościach porywającego dziewczyny, by złożyć je w ofierze swojej dwudziestej czwartej osobowości – Bestii.

W tym roku do kin wchodzi zwieńczenie trylogii, której reżyserem i scenarzystą jest M. Night Shyamalan. Okazuje się jednak, że mimo sporych oczekiwań, Glass nie zachwyca. Jego wstępna ocena na Rotten Tomatoes jest dość słaba, bo wynosi tylko 36% podczas, gdy pozostałe części mają 69% i 76%. Oczywiście oceny krytyków nie zawsze się pokrywają z ocenami widzów, jednak zwykle nie ma zbyt wielkiej różnicy. Być może postawiono Glass zbyt wysoką poprzeczkę, choć wydaje się, że oczekiwania były adekwatne do poziomu poprzednich produkcji.

Premiera Glass już 18 stycznia, wówczas sami się przekonamy.

Czytaj też: Zwiastun horroru Velvet Buzzsaw od Netflixa

Źródło: comicbookmovie.com