WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Głośniki kierunkowe ze szkła

– Grażyna! Słyszałaś to?!
– Co?! Nic nie słyszałam! Wodę miałam puszczoną!
– A teraz słyszysz?!
– Nic nie słyszę Mietek!
– (szeptem) I bardzo dobrze.

Już niedługo, dzięki staraniom znanego producenta słuchawek, firmy Turtle Beach, aby zachować dźwięki dobywające się z komputera lub telewizora tylko dla siebie nie będzie trzeba nakładać niczego na głowę. Większą prywatność użytkownikowi i święty spokój jego otoczeniu mają zapewnić nowe głośniki kierunkowe.

Głośniki mają zapewniać dobrą słyszalność tylko w niewielkim zakresie kątów słyszenia, podobnie jak światła punktowe oświetlają tylko niewielki fragment pokoju. Choć producent nie zdradza jak dokładnie udało mu się osiągnąć taki efekt, to wiemy, że zastosował w swoim nowym produkcie prostokątne, szklane membrany.

Przedstawiciele firmy, oprócz wprowadzenia do sprzedaży głośników opartych na nowatorskim rozwiązaniu, zamierzają także licencjonować technologię. Jako potencjalne zastosowanie twórcy wymieniają głośniki zamontowane w samochodzie i kierujące prosto do kierowcy potrzebne mu informacje. Więcej szczegółów powinniśmy poznać na rozpoczynających się już 14.06.2016 targach E3 w Los Angeles, a na razie działanie projektu zobaczyć możemy na krótkim filmie poniżej.